Bioklimatik Pergola

Bioklimatik Pergola

Evlerde ve insanların eğlenceli vakit geçirdikleri diğer mekânlarda her zaman açık alanlar dikkat çekici olmaktadır. Mümkün olduğunca insanlar açık alanlarda zaman geçirmek isterler. Ancak mevsim şartları buna çoğu zaman izin vermemektedir. Yağan yağmurların ya da güneş ışınlarının insanlar üzerindeki etkileri son derece olumsuz olabilir. Bunun için de tentelerin kullanımı şarttır. Tente teknolojisinin en modern hali olan pergola sistemleri bu konuda işletmelerin birinci tercihi olacaktır. Özellikle son dönemde üretilmeye başlanan bioklimatik pergola sistemleri tam olarak istenen etkiyi yaratacaktır.

Bioklimatik Pergola
Bioklimatik Pergola

Bioklimatik Pergola Nedir?

Zaman geçirilen ortamların belirli şartları her zaman sağlaması gerekmektedir. Ortamın sıcaklığı, oksijen miktarı ve daha birçok farklı etmenin bir arada bulunması şarttır. Kapalı ortamlarda bu etkileri yaratan elektronik cihazlar bulunur. Ancak bu cihazlar her zaman yapay bir etki yaratabilmektedir. İnsanlar üzerinde olumlu etkiler bırakılmak isteniyorsa doğal bir şekilde ortamın insan vücudu için uygun bir hale getirilmesi gerekmektedir. Bu işlem bioklimatik denen bir düzen ile sağlanabilmektedir.

Açık alanların üstü pergola sistemleri ile kapatılabilmektedir. Bu durum güneş ışınlarından korunmak için yapılır. Ancak bir yandan korunmak gerekli olsa da bir yandan da güneş ışınlarına ihtiyaç duyulmaktadır. Benzer bir şekilde havalandırma için de pergolaların açılması gerekebilir. Bioklimatik pergola sistemleri tüm ihtiyaçları olabilecek en güzel şekilde karşılayan ürünlerdir. Bu pergola sistemleri parçalı bir yapıdadır. Farklı panellerden oluşan sistemlerde parçalar hareket ettirilerek sistem aralanabilir. Böylece tam olarak açılmamasına rağmen içeriye güneş ışınları ve havanın girmesi sağlanacaktır.

Otomatik olarak hareket ettirilebilen bioklimatik pergola sistemleri, ortamı insanların ihtiyaç duydukları hale getirirken tamamen doğal elemanları kullanmaktadır. Bu sayede ortamlarda klima ya da benzeri elektronik cihazlara olan ihtiyaç minimum seviyeye inmektedir.

Bioklimatik Pergola Avantajları Nelerdir?

Firmamız tarafından özel olarak üretilen bu pergola sisteminde panjur stilinde bir yapı söz konusu olmaktadır. Bu sayede pergola tamamen açık halde olsa da panjur şeklinde belirli bir açıya getirilerek içeriye güneş ışınlarının girmesi sağlanabilir. İçeriye de belirli bir açıyla ulaşacak olan güneş ışınları, masaların üzerine düşmek yerine duvarlara doğru gelecek ve içeride yer alan müşterileri rahatsız etmeyecektir.

İşletmelerde kullanılan bioklimatik pergola sistemlerinde ortamın havalandırılması işlemi de çok kolay bir şekilde yapılabilmektedir. İstenildiğinde pergola tamamen açılmadan içeriye hava girişi sağlanabilir. İstenildiği takdirde tamamen açılan pergolalar ile açık alan hissi yaratılabilecektir.

Firmamız tarafından üretilen bu üstün teknoloji ürünler sektörün en uygun fiyatlarından sunulmaktadır. Firmamıza gelerek görüşmelerini gerçekleştiren müşterilerimiz kullanacakları alanın ebatlarına özel siparişlerini verebilirler. Verecekleri bu siparişlere uygun bir şekilde pergola modelleri üretilecek ve montajı yapılacaktır. Montaj işleminin sonrasında da firmamız müşterilerinin yanında olmaya devam edecektir. Bu ayrıcalıklı hizmet için bizlerle iletişime geçmeniz yeterli olur.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir