Açık alanların değeri her geçen gün artmaya devam ediyor. İnsanlar evlerinden çıktıklarında tekrardan bir kapalı alana girip orada kalmak istemiyorlar. Restoranlar ya da kafeler de insanlara aradıkları ortamı sunabilmek için çaba sarf ediyorlar. 

Açık alanların insanlar tarafından tercih edilebilir bir hale gelmesi için tente kullanılması gerekmektedir. Açık alanların yalnızca üst kısmını kapatan, gerektiğinde açılabilen ve çok şık bir görüntüsü olan tenteler kullanıldıkları alanlara sınıf atlatmayı kolayca başarır. 

İşletmeniz ya da evleriniz için bir tente satın almayı düşünüyorsanız araştırmalarınızı çok iyi bir şekilde yapmanız gerekli. Yalnızca tente fiyatları üzerinden bir karar veremezsiniz. Alacağınız ürünleri çok uzun yıllar sorunsuz bir şekilde kullanabilmelisiniz. 

Tente Fiyatları Ne Kadar?

Tente fiyatlarının belirlenmesinde etkili olan çok sayıda etmen bulunuyor. Tentelerde ithal kumaşlar kullanılırsa fiyat Mtül başına 600 TL olarak belirlenmektedir. Yerli kumaşlarda bu bedel 550 TL seviyesine iner. PVC branda da ise 450 TL’dir. 

Pergolalarda ise fiyatlandırma daha farklı bir şekilde yapılır. Pergola kullanılacak olan sistem 10 m2 altındaysa toplam fiyat 9.500 TL olacaktır. 10 m2 ile 25 m2 aralığında 10.500 TL talep edilir.  26 m2 ya da daha fazlası ise her m2 için 460 TL fiyat verilmektedir. 

Bükümlü pergola sistemleri ise firmamızda sunulan en profesyonel ürünlerden bir tanesidir. Bu sebeple de fiyat olarak diğer ürünlerin biraz daha üzerinde yer alır. 25 m2 seviyesine kadar 11.000 TL fiyat ile satışa sunulmaktadır. Daha büyük pergolalarda her bir m2 için 550 TL fiyat belirlenmiştir. 

Tente Fiyatlarını Etkileyen Faktörler Nelerdir?

Tenteleri satın alırken talep edilen fiyatlarda en önemli etmen tentenin çeşididir. Sabit tentelerde yalnızca iskelet ve tente kumaşı kullanılırken pergola tente sistemlerinde motordan aydınlatmaya kadar birçok farklı malzeme kullanılmaktadır. Bunlar da tente fiyatları üzerine büyük etkiler yaratır. 

Tentelerin üretiminde kullanılan malzemenin kalitesi de çok büyük önem taşır. Eğer tenteler yeterli kalitede üretilmezse kısa süre sonrasında deforme olmaya başlar ve görevini yerine getirmezler. 

Tentelerin uzun süre kullanılması için firmamız gibi en kaliteli malzemelerden tenteleri imal eden ancak her zaman ekonomik fiyatlar sunmaya çaba gösteren adreslerden alışveriş yapılması gerekmektedir. 

Tente Çeşitleri Nelerdir?

Tente denildiğinde herkesin gözünde farklı bir görüntü canlanabilir. Bunun sebebi tentelerin çok farklı çeşitlerle karşımıza çıkmasıdır. Teknolojinin ilerlemesi ve tente sistemlerinin içerisinde teknolojinin daha fazla dahil olması çeşitliliğin artmasını sağlamıştır. Ülkemizde sıklıkla tercih edilen tente çeşitleri;

  • Motorlu tente, 
  • Sabit tente,
  • Pergola tente,
  • Körüklü tente,
  • Otomatik tente,
  • Mafsallı tente,
  • Çift açılır tente,
  • Şeffaf katlama tente,
  • Kasetli tente, olarak sıralanmaktadır. 

Tente çeşitleri ile tente fiyatları direkt olarak bağlantılıdır. Tentelerin maliyetlerinin artışı satış fiyatlarını da etkileyecektir. Özel mekanizmalar içeren tente modelleri biraz daha yüksek ücretlerden alıcı bulmaktadır. 

Tente çeşitleri arasından seçim yaparken kullanım alanına dikkat etmeniz gerekir. Aksi halde gereğinden çok daha yüksek bir ücret ödeyebileceğiniz gibi kullanacağınız alan için yetersiz kalan bir tente de satın alabilirsiniz. 

Kullanım Alanına Göre Tente Seçimi Nasıl Yapılır?

Tenteler satın alınırken nerede kullanılacağına göre seçim yapılmalıdır. Tente fiyatları yapılan seçimlere göre değişeceğinden doğru kararların verilmesi son derece önem arz eder. Tentelerin sahip oldukları özellikler nerelerde kullanılabileceği konusunda bizlere fikir verebilecektir. 

Sabit ve Çift Açılır Tente Modellerinin Kullanım Alanları

Sabit ve çift taraflı tenteler en çok tercih edilen modeller arasında yer alır. Tente fiyatları konusunda en uygun şartlar bu modellerde karşınıza çıkacaktır. Bu tente modelleri tentenin temel görevlerini yerine getirirken hizmetini bununla sınırlandırmaktadır. Ekstra bir özelliğe sahip olmazlar. 

Sabit ve çift açılır tenteler genellikle evlerin teraslarında ya da bahçelerinde kullanılmaktadır. İnsanları rahatlıkla yağmurdan ya da güneşten koruyabilir. Ancak istendiğinde kolayca açılamaması ve uzaktan kumandasının olmaması kullanımını zor hale getirecektir. Bu sebeple de işletmeler de çok fazla tercih edilmez. 

Motorlu ve Otomatik Tente Modellerinin Kullanım Alanları

Motorlu ya da otomatik tenteler işletmelerin en çok tercih ettikleri tente modelleridir. Tente sisteminin içerisinde yer alan motor tentenin uzaktan kullanımını sağlar. Tentelerin açılıp kapanması için insan gücüne ihtiyaç duyulmayacaktır. Tek bir tuşla tenteler istenilen seviyede kapatılıp açılabilir. 

İşletmelerin hava durumuna göre ya da ortamdaki hava miktarını arttırmak adına tenteleri açıp kapaması söz konusu olduğundan uzaktan kumandalı sistemler tercih edilir. Böylece çalışanların sürekli olarak bu iş için mesai harcamasına ya da misafirlerin rahatsız olmasına gerek kalmayacaktır. 

Otomatik tente modelleri uzaktan kumandalı olmasının yanı sıra sensörlere sahiptir. Yağmur başladığında otomatik olarak açılıp dindiğinde kapanabilen özellikte olurlar. İstenirse belirli zaman aralıklarıyla açılıp kapanması programlanarak düzenli olarak ortamı havalandırması sağlanacaktır. 

Pergola Tente Sistemlerinin Kullanım Alanları

Tenteler arasında alabileceğiniz en iyi ürünleri almak isterseniz adresiniz pergola tenteler olacaktır. Tente fiyatları incelendiğinde pergola tentelerin biraz daha yüksek fiyatlarda olduğu rahatlıkla görülür. Ancak bu durum pergola sistemlerinin ihtiyaç duyulan tüm özelikleri tek başına sunabilmesidir. İşletmelere hem uzaktan kontrol şansı hem aydınlatma hem de havalandırma sistemi sunmaktadır.

Firmamız yalnızca tente fiyatları konusunda büyük avantajlar sunmaz. Ödeme planlarınız da sizin için son derece avantajlı olacaktır. Peşin fiyatına taksit imkânlarını kullanarak işletmelerinizi muhteşem bir forma sokabilirsiniz.