cam tavan sistemleri

Cam Tavan Sistemleri

Cam Tavan Sistemleri

Cam Tavan Sistemlerinde Farklı Seçenekler

Kapalı ve açık alanları birbirinden ayıran en önemli etmen gökyüzünü görememektedir. Ne zaman ki gökyüzünü görememeye başlarız, o anda kapalı bir yer hissi zihnimizi sarmaya başlar. Cam tavan sistemleri normal şartlarda tamamen kapalı olan alanlara açık hava hissi vermek, güneşten mahrum bırakmamak ve çok daha keyifli bir yer haline getirmek için muhteşem bir seçenek. 

Son dönemin vazgeçilmez seçeneği olan bu tavanlar üç farklı şekilde karşımıza çıkabiliyor. Tercihinizi yaparken tüm seçenekleri değerlendirmeniz ve sizin için en doğru ürünleri seçmeniz gerekli. 

Sabit Cam Tavan Sistemleri

Cam tavan sistemlerinde ilk seçenek sabit tavanlardır. Özellikle teraslarda, balkonlarda ya da kış bahçelerinde sıklıkla kullanılmaktadır. Evlerde bir veranda oluşturmak amacıyla tercih edilen bir sistemdir. Tavan kısmının açılma ihtiyacı ortaya çıkmıyorsa gönül rahatlığıyla bu sistemler tercih edilerek ekonomik açıdan daha doğru bir tercih yapılmış olur. 

Ahşap ya da metal bir iskelet üzerine kurulan bu sistemler son derece uzun ömürlüdür. Mevsim etmenlerine karşı her zaman yüksek dayanım sunar ve rahatlıkla temizlenebilirler. 

Açılır Cam Tavan Sistemleri

Cam tavan dendiğinde akla gelen sistem açılır cam tavan sistemleridir. İstendiğinde ortamı gerçekten de bir açık alana dönüştüren açılır cam tavan sistemleri birçok farklı alanda kullanılabilir. Gerektiğinde hava girişini sağlamak ve yağışsız günlerde güneşi iliklerine kadar hissetmek isteyen kişiler için muhteşem bir seçenektir. 

İşletmelerde de bu sistemlerin kullanımı oldukça yaygındır. Özellikle tütün kullanımının söz konusu olduğu alanlarda tercih edilen cam tavanlar muhteşem ortamların oluşmasını sağlayabilir. 

Perdeli Cam Tavan Sistemleri

Cam tavanlarda bir diğer sistem ise perdeli cam tavanlardır. Cam tavanlar açılır ya da sabit bir şekilde tasarlanır. Sonrasında ise üzerine zip perde sistemleri monte edilir. Bu sistemler sayesinde istendiğinde cam tavanın üzeri perde ile örtülerek güneş ışınlarının içeriye girişi engellenmektedir. 

Güneş ışınlarının çok rahatsız edici seviyede gelebildiği ve altındaki kişileri olumsuz etkilediği bölgelerde bu sistemlerin kullanımı doğru bir tercih olacaktır. Aksi durumda çok fazla bu cam tavan sistemleri kullanılmaz. 

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir