Çift Açılır Tente 

Çift açılır tente genel olarak bakıldığında gölge yapılması istenilen yerin büyüklüğünden yada dekoratif olarak daha güzel durması beklenen yerler için geliştirilmiş bir sistemdir. Çift açılır tentelerin hem otomatik olanları hemde manuel olarak kapanıp açılan halleri bulunmaktadır. Dilerseniz gelin çift açılır tentelerin nerelerde kullanıldığını açıkladığımız diğer bir alt başlığımıza geçelim ve konuyu detaylandıralım.

Çift Açılır Tente Nerelerde Kullanılır?

Öncelikle çift açılır tente sistemi mimar ve iç mimarların göz bebeğidir diyebiliriz. Genel olarak bakıldığında varlıklı ailelerin “kış bahçesi” adı verilen sistemler içerisinde daha doğrusu çatı bölgelerinde sık sık kullanılırlar. Hal böyle olunca iç mimarlar çoğu dekorasyon gerektiren işlemlerinde tente ve çift açılır tente sistemlerini sık sık kullanmaktadırlar. Peki bu kadar sık kullanılan ve sevilen bu çift açılır tente sistemlerinin kullanım avantajları nelerdir? Dilerseniz maddeler ve bir alt başlık halinde o konuya da sizleri bilgilendirmek için değinelim.

Kullanım Avantajları

Çift açılır tenteler özellikle temizlik açısından ciddi anlamda tercih edilebilir sebeplerden bir tanesidir. Hem sistemi bakımından hemde kumaşı bakımında iki ayrı parça olarak kurulumları yapıldığı için temizlik ve tekrar söküm takım işlemlerinde oldukça kullanışılılardır. 

  • Montaj esnasında normal tente montajından daha rahat kurulumu yapılabilir.
  • Yine sökülmek istendiğinde daha kolay bir sökme işlemi sağlarlar.
  • Temizlik gerektiğinde diğerlerine nazaran daha kolay temizlenebilirler.
  • Kumaşı toplanmak istendiğinde yine diğerlerine oranla daha kolay temizlenebilirler vs.

Çift Açılır Tente Sistemi Nasıl Kurulur?

Tente sistemlerinin geneli hem kumaş hem demir profiller hem eklem yerleri ve elektrik sistemlerinin kurulmasıyla ortaya çıkarlar. Bazı tente çeşitlerinde kumaş bazılarında ise elektrik sistemleri de eş zamanlı kurulmalıdır. Hal böyle olunca tente sistemlerini bireysel olarak kurmak yerine profesyonel ekiplerimiz tarafından kurulması müşterilerimize tavsiye etmekteyiz.

Fakat bazı tentelerin özellikle çift açılır tentelerin kurulum sistemleri oldukça kolaydır. Bu durumda kurulum müşteri tarafına bırakılmaktadır. Sizler yinede almak istediğiniz tente hakkında almadan önce çalışma arkadaşlarımızdan biri ile konuşarak çözüme kavuşturun. Satış ekibinde ki arkadaşlarımız sizlere kolay ve hızlıca bilgi aktarımı sağlayacaklardır.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir